Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina samodzielnie zorganizowało, bądź aktywnie wspierało wiele cennych inicjatyw. Oto niektóre z nich:

Azjatycki Wieczorek Literacko - Kulturalny

Już 18 lutego w godzinach 18:00 – 20:00 w Klubie 13 Muz odbędzie się Azjatycki Wieczorek Literacko - Kulturalny organizowany przez Międzynarodową Organizację Studencką AIESEC w ramach projektu Enter Asia. Jest to pierwsze z planowanych wydarzeń kulturalnych nad którymi patronat honorowy sprawuje Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina.

Celem spotkania jest zaprezentowanie szerszej grupie odbiorców tematów związanych z muzyką, sztuką, literaturą Dalekiego Wschodu.
„Chcemy zainspirować zgromadzonych do poznawania i odkrywania sekretów odległych terenów Azji. Poprzez żywy kontakt z kulturą chcemy pokazać pozytywne aspekty korzystania z wielkolulturowości i odmienność.  Zaproszeni goście z dalekich stron Azji, znakomici szczecińscy podróżnicy oraz pasjonaci Orientu, na pewno lepiej przybliżą poruszaną temtykę.”

Podczas spotkania będzie można m.in.:
- zobaczyć pokaz sztuk walki Kung-fu i Tai Chi szkoły Nan Bei Shen Long,
- usłyszeć muzykę Shinaki no Kudoku przy akompaniamecie fortepianu,
- porozmawiać z międzynarodowymi gośćmi z Chin, Japonii, Indii oraz innych zakątków Azji,
- zobaczyć pokaz fotografii oraz usłyszeć opowieści szczecińskich podróżników,
- zdobyć więcej informacji na temat możliwości odbywania praktyk w krajach azjatyckich.

Tematy, które będą poruszane podczas dyskusji to m.in.: "Wpływ masowej turystyki na kulturę miejscową krajów Azji Południowo - Wschodniej" oraz " Wyprawa Chiny - Laos" podróżników ze stowarzyszenia Stricte.

Spotkanie z podróżnikami

W Restauracji Kuźnia przy ul. Śląskiej 41 odbędzie się 26 lutego o godzinie 17 "Spotkanie z podróżnikami". Szczecińscy globtroterzy poprowadzą cykl dyskusji na temat swoich wypraw.

Druga część będzie dotyczyć honorowych gości z Azji, którzy podzielą się swoimi wrażeniami związanymi z życiem w naszym kraju. Jednocześnie będzie można skonfrontować prawdy i mity na temat kultury oraz bliżej poznać tradycję Orientu.

Spotkanie jest jednym z punktów projektu Enter Asia organizowanego przez Międzynarodową Organizację Studencką AIESEC. Projektowi patronuje Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina.

Pod partonetem Stowarzyszenia Kreatywni Dla Szczecina

"Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego Business Club Szczecin oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na "Wieczór młodych przedsiębiorców"

Charakterystyką spotkania jest zaprezentowanie młodych przedsiębiorców oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych pomiędzy nimi, a przedsiębiorcami, którzy działają na terenie Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

Podczas wieczoru będzie można się skonsultować z firmami działającymi w takich dziedzinach jak: badawczo-rozwojowa, bankowa, telekomunikacyjna(GSM), IT, reklamowa, backup danych, grafika internetowa, pośrednictwo pracy, a także dotacje unijne.

Właścicielami tych firm są dynamiczne osoby, które mimo młodego wieku posiadają już bogatą wiedze w swojej dziedzinie popartą kilkuletnim doświadczeniem.

Podczas wieczoru wystąpią autorytety szczecińskiego biznesu:

Prof. Dariusz Zarzecki specjalista w zakresie analizy finansowej, wyceny przedsiębiorstw, oceny efektywności inwestycji i planowania.

Oraz

Jacek Scheibe Kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Prelegaci przeprowadzą prelekcje zakończone dyskusją. Między prelekcjami przedsiębiorcy zaprezentują swoje firmy w multimedialnych prezentacjach.

Spotkanie będzie prowadzone w swobodnej atmosferze, w neogotyckich wnętrzach „Czerwonego Ratusza”. Podczas wieczoru będzie można skorzystać z baru jak i spędzić miło czas dzięki muzyce puszczanej przez DJ’a

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Wieczór Młodych Przedsiębiorców
10 luty 2009 godzina 18:00
Siedziba Business Club Szczecin
Czerwony Ratusz Plac Batorego 4 (Wejście od Tobruku)"

Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina patronuje projektowi „Enter Asia”

AIESEC jest największą na świecie międzynarodową organizacją studencką obecną w ponad 100 krajach. Daje młodym  ludziom możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności, po to by mogli wesprzeć rozwój swojego otoczenia. Realizując ten cel corocznie organizuje 5000 praktyk zagranicznych, ponad 4000 projektów o różnej tematyce oraz około 350 konferencji.


Jednym z projektów tej organizacji jest „Enter Asia" - pierwsza tego typu inicjatywa w województwie zachodniopomorskim. W innych regionach kraju projekty o tej tematyce cieszą się duży zainteresowaniem. Projekt ma za zadanie realizację dwóch celów. Pierwszy z nich to pomoc szczecińskim firmom w nawiązaniu biznesowej współpracy z krajami Azji środkowo-wschodniej, poprzez sprowadzenie praktykantów z tamtego regionu.

AIESEC oferuje swoją pomoc lokalnym firmom w rozwoju oraz w budowaniu nowych kontaktów z państwami dalekiego wschodu. Nadrzędnym celem jest zagwarantowanie praktyk najwyższej jakości oraz spełnienie oczekiwań wynikających z tego tytułu. Młodzi ludzie przyjeżdżający do Polski mają możliwość przekazania swojej wiedzy i doświadczenia które są niezbędne do osiągnięcia konkurencyjności oraz przewagi nad innymi jednostkami. „Chcemy łączyć młodych, aktywnych, ambitnych ludzi i doświadczonych przedsiębiorców, którzy chcą rozszerzać swoją działalność na wyznaczonym rynku. W ten sposób będziemy próbować stworzyć międzynarodową platformę która powiąże wszystkie wymienione elementy.”

Drugi cel to szerzenie wiedzy na temat kultury dalekiego wschodu, tolerancji oraz poszanowanie odmiennych narodowości poprzez organizowanie wydarzeń skierowanych do szerszej grupy odbiorców. AIESEC ma zamiar zorganizować spotkania, eventy, wieczorki o tematyce azjatycko-kulturowej. Chce także włączyć się do wymiany zagranicznej polskich studentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie zapraszamy na stronę www.szczecin.aiesec.pl.

Pragniemy zaprosić Państwa do wyjątkowego projektu pt. „Klub Podróżnika” realizowanego przez Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina.

Ze znanym szczecińskim podróżnikiem, Romualdem Zańko, wybierzemy się w orientalne regiony świata... Na specjalnie przygotowanej stronie www.podroznik.szczecin.pl będziemy publikowali „teksty z podróży” autorstwa Romka trafnie i zabawnie opisujące kolejne przygody ojca i jego 12 letniego syna podróżujących autostopem, zachwyconych światem, wciąż zdanych na ludzką życzliwość.

Całość zostanie okraszona konkursami dla uważnych obserwatorów, a po powrocie podróżników zorganizujemy otwarte spotkanie podsumowujące wyprawę. Na dalszych stronach przybliżamy Państwu osobę Romualda Zańko.

Komitet Solidarni z Lechem Wałęsą

W czwartek 19 czerwca br. Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość stworzyło Komitet „Solidarni z Lechem Wałęsą”. Do współpracy przy tej inicjatywie zaproszone zostało Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina.

Nasi wolontariusze zbierali podpisy pod listem wsparcia Lecha Wałęsy na Jasnych Błoniach, na placu Giedrojcia oraz Rodła. W poniedziałek 23 czerwca 2008 r. list z poparciem dla Przywódcy Strajków w 1980 r. wraz z podpisami, Tomasz Szybowski ze Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, oraz Tomasz Pąsik Prezes Stowarzyszenia Kreatywni Dla Szczecina przekazali osobiście Lechowi Wałęsie w Gdańsku. Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta i odwiedzających Szczecin za zaangażowanie.

Treść listu: "Chcielibyśmy wesprzeć Pana w tej trudnej sytuacji kiedy mali, zakompleksieni ludzie próbują Pana zniszczyć m.in. za pomocą opłacanej za pieniądze podatników instytucji jaką jest IPN. W tej sytuacji Panie Prezydencie powołaliśmy Komitet Obrony Lecha Wałęsy – Solidarni z Lechem Wałęsą.
Jest Pan ważnym dla Polski i Polaków symbolem i nie chcemy, żeby został Pan sam. Podobnie jak w tamtych czasach Polacy wspierali jeden drugiego – działając solidarnie.
Będziemy bronić Pana i naszej historii.
Jesteśmy odpowiedzialni przed historią, aby bronić dobrego imienia Lecha Wałęsy. Szczególnie teraz.
To próba skompromitowania Solidarności i wysiłku milionów Polaków, ideałów wolności i niezależności. Bo według tezy autorów książki to nie Solidarność i miliony Polaków ale Służba Bezpieczeństwa dokonała demontażu PRLi komunizmu w Europie przy pomocy swojego agenta Bolka.
My się z tą tezą nie zgadzamy. Wielu z nas wtedy aktywnie wspierało i działało, wielu dziś zna to z tylko z opowieści i czerpie z jej ideałów. Dziś jak kiedyś stajemy obok Pana.

Komitet Solidarni z Lechem Wałęsą"

Pod listem podpisali się m.in. przewodniczący Rady Miasta Szczecina Bazyli Baran, profesorowie Teresa i Jan Lubińscy oraz były wojewoda szczeciński Marek Tałasiewicz. Inicjatywę wsparł również senator Krzysztof Zaremba.

Wieczór młodych przedsiębiorców

Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina jest partnerem akcji społecznej Gazety Wyborczej "Umierać po ludzku". Akcja ma promować ideę opieki paliatywnej w placówkach służby zdrowia, kształcić wolontariuszy do hospicjów i propagować wszędzie Prawa Człowieka Umierającego.

„Dotykamy umierania, najtrudniejszego tematu, społecznego tabu. Doświadczenia, przez które nie umiemy przejść. Jakże często nasi bliscy umierają w szpitalnej samotności, cierpiąc poniżenie, fizyczny ból i męki duchowe, w czym nikt ich nie wspiera. Boimy się z nimi rozmawiać o śmierci, często wspólnie odgrywamy czarną komedię, zamiast wykorzystać pozostały czas.

Apelujemy o prawo do naturalnej, godnej i świadomej śmierci, bez fizycznego bólu, którego dziś można uniknąć, z poszanowaniem godności i prawa do pełnej informacji o postępach choroby, w kontakcie z najbliższymi, a jeśli to tylko możliwe - we własnym domu, z duchowym wsparciem i bez przymusu uporczywej terapii niepotrzebnie przedłużającej konanie. Chcemy propagować takie podejście. Chcemy też wzmocnić wolontariat, który jest nadzieją ruchu na rzecz umierania po ludzku.

Akcji „Umierać po ludzku” towarzyszy cała seria tekstów w Gazecie Wyborczej - reportaży, opinii, wywiadów, listów. Chcemy obudzić opinię publiczną: musimy zatroszczyć się o godne umieranie i domagać się tego od służby zdrowia. Bo nasi bliscy mają do tego prawo. Bo kiedy przyjdzie nasz czas, chcielibyśmy chyba sami umierać po ludzku?” (Piotr Pacewicz, GW)

Więcej o inicjatywnie [tutaj]

Głosuj na Szczecin!

Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina włączyło się w kampanię zachęcającą do oddania głosu na Szczecin w ramach akcji zorganizowanej przez firmę produkującą jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie.  

Firma produkująca Monopoly ogłosiła konkurs na rzeczywiste nazwy miast które znajdą się na planszy wyżej wymienionej gry. Jakie będą to nazwy zależy od samych internautów. Producent zaproponował listę 67 miast świata. Na planszy znajdzie się jednak tylko 20 z nich. Pozostałe miasta mają szansę ubiegać się o miejsce na zasadzie tzw. dzikiej karty, która w końcowym etapie głosowania zostanie przyznana tylko dwóm miastom. Dlatego potrzebne są Wasze głosy na Szczecin!
Więcej szczegółów [tuta]

Zobacz [plakat] promujący akcję "Głosuj na Szczecin"

Szczecin ma taniec…

…to innowacyjny projekt szczecińskiej grupy tańca współczesnego Pięta-Ache (czyt. pięta ejk). Prowadzący ją Basia Tereszko i Krzysztof Lubka w ramach przedstawiania, poznawania i doświadczania tańca współczesnego postanowili „wyjść z tańcem do ludzi” i udowodnić, że ruchem można się cieszyć i bawić. Ich choreografie stanowczo opierają się tendencjom do patetycznego dramatyzowania na scenie, jednocześnie zostawiając odbiorcom szerokie pole do interpretacji.
Projektowi „Szczecin ma taniec” towarzyszyły inspirowane tańcem wystawy szczecińskich fotografików, filmowców i malarzy w kilku szczecińskich lokalach jednocześnie.
(źródło: echo szczecina)

Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina wspierało to przedsięwzięcie.

 

We Love Szczecin - Kreatywni Dla Szczecina

 
Copyright © 2011 Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina. Wszystkie prawa zastrzeżone.